Saulės šilumos sistema – efektyvus ir nebrangus šildymas

Header-Vitosol-200-F-16-9-1920x1080px.jpg

Naudodami saulės šilumos sistemą galite naudoti nemokamą saulės energiją ir sumažinti mėnesio išlaidas energijai. Be to, įsirengę saulės šilumos sistemą, parodysite savo įsipareigojimą saugoti aplinką, nes tvariai sumažinsite išmetamo CO₂ kiekį. Investicija į tokią saulės šilumos sistemą taip pat padeda padidinti Jūsų nekilnojamojo turto vertę.

Nesvarbu, ar tai būtų gyvenamieji, komerciniai, ar komunaliniai pastatai,– naudodami „Viessmann“ technologiją, galite užtikrinti sistemos ateitį ir pasikliauti optimalia visų sistemos komponentų sąveika. Dėl daugiau kaip 40 metų patirties kuriant ir gaminant saulės šilumos sistemas galite pasikliauti mūsų aukšta kokybe ir techninėmis žiniomis. Saulės šilumos energija taip pat yra idealus būdas papildyti šildymo sistemą. Visos „Viessmann“ sistemos yra sukurtos taip, kad galėtų veikti kartu su saulės kolektorių sistema, todėl nėra skirtumo, ar pasirinksite naują skystojo kuro ar dujų kondensacinį katilą, ar šildymo malkomis sistemą, ar šilumos siurblį.

Kas yra saulės šilumos sistema?

Iš esmės saulės šilumos sistema – tai sistema, kuri gali būti naudojama karšto vandens ruošimui ir šildymo palaikymui. Saulės energija yra nemokama, todėl ne tik sutaupote iškastinės energijos. Taip pat pastebėsite, kad investicijos į saulės šilumos sistemą atsiperka vos per kelerius metus. Juk už energijos šaltinį nereikia mokėti.

Saulės šilumos sistemos projektavimas

Kad būtų galima naudoti saulės energiją, reikia kolektorių, kurie sulaikytų spindulius. „Viessmann“ sukūrė „Vitosol“ vamzdinius ir plokščiuosius kolektorius, skirtus būtent šiam tikslui. Šie kolektoriai sugeria saulės spindulius ir paverčia juos naudingąja šiluma. Be kolektorių saulės šilumos sistemą sudaro absorberis, saulės energijos kontūras ir saulės energijos skystis arba terpė. Kai spinduliai patenka į kolektorius, ši energija absorberyje paverčiama šiluma. Pirmiausia ji tiekiama į buferinį kaupiklį arba geriamojo vandens kaupiklį, o iš ten per kontūrą paskirstoma namų ūkyje – arba kaip atsarginis šildymo kontūro šaltinis, arba buitiniam vandeniui šildyti. Šiluma pirmiausia saulės energijos terpe transportuojama į atitinkamą kaupiklį. Iš geriamojo vandens kaupiklio šiluma karšto vandens pavidalu pagal poreikį patenka į karšto vandens paėmimo vietas, pavyzdžiui, čiaupus ar dušą.

Kaip veikia saulės šilumos sistema?

Mūsų ekspertas Carstenas Kuhlmannas išsamiai paaiškina, kaip veikia saulės šilumos sistema.

Ar saulės šilumos energiją visada reikia derinti su grindinio šildymo sistema?

Plačiai paplitusi klaidinga nuomonė, kad saulės šilumos energiją centralizuotam šildymui galima naudoti tik kartu su grindinio šildymo sistemomis. Tradiciniai radiatoriai taip pat gali būti naudojami su saulės šilumos sistema. Vidutinė metinė išeiga yra tik šiek tiek mažesnė ir ją pirmiausia lemia šiek tiek aukštesnė radiatorių grįžtamoji temperatūra.

Atskyrimas pagal naudojimo galimybes

Saulės energiją savo reikmėms galite naudoti dviem būdais. Išsamią informaciją apie geriamojo vandens šildymą ir šildymo palaikymą rasite tolesniuose skirsniuose.

Paveikslėlyje parodyta geriamojo vandens šildymo naudojant saulės šilumos sistemą schema.
Schema: geriamojo vandens šildymas naudojant saulės šilumos sistemą

Šio sprendimo pagrindas – dvivalentis karšto vandens kaupiklis, pavyzdžiui, „Vitocell 300-B“. Kai saulės spinduliuotė yra pakankama, saulės šilumos sistemos terpė per apatinį šilumokaitį šildo vandenį kaupiklyje-vandens šildytuve.

Kai temperatūra nukrinta dėl karšto vandens, pavyzdžiui, kai vanduo imamas vonioje ar duše, prireikus įsijungia katilas, kad per antrąjį kontūrą užtikrintų papildomą šildymą. „Viessmann Vitosol“ saulės kolektorių montavimas yra paprastas dėl integruotų tiekiamojo ir grįžtamojo srauto vamzdžių, ir tai taip pat užtikrina palyginti nedideles investicijas.

Kitos saulės kolektorių sistemos derinimo galimybės su „Vitocell“ asortimento gaminiais taip pat užtikrina aukštą geriamojo vandens šildymo komforto lygį. Taip pat galite naudoti dvivalenčius kaupiklius-vandens šildytuvus „Vitocell 100-U/W“ arba „Vitocell 100-W“, kombinuotuosius kaupiklius arba šildymo vandens buferinius kaupiklius, pavyzdžiui, „Vitocell 360-M“. Turime tinkamų karšto vandens kaupiklių, atitinkančių visus poreikius. Visus prietaisus galima sklandžiai prijungti prie saulės šilumos sistemos.

Į ką reikėtų atsižvelgti projektuojant saulės šilumos sistemą?

Projektuojant saulės šilumos sistemą individualiam arba dviejų šeimų namui, galioja tokia taisyklė: jei kolektoriaus plotas orientuotas į pietryčius ir pietvakarius, 100 litrų kaupiklio tūriui reikėtų numatyti 1,5 kvadratinio metro plokščiojo kolektoriaus arba 1,0 kvadratinio metro vamzdinio kolektoriaus ploto. Našumo nuostolius dėl nepalankios krypties ar nuolydžio galima kompensuoti šiek tiek padidinus kolektoriaus plotą. Mūsų kvalifikuoti partneriai padės Jums projektuoti.

Paveikslėlyje parodyta geriamojo vandens šildymo ir šildymo palaikymo su saulės šilumos sistema schema.
Schema: geriamojo vandens šildymas ir šildymo palaikymas su saulės šilumos sistema

Saulės kolektoriuose įkaitinta saulės energijos terpė taip pat gali būti naudojama šildymo vandeniui pašildyti. Tam šildymo kontūras per šilumokaitį naudoja saulės kolektorių nuolat šildomą vandenį, esantį saulės energijos kaupiklyje. Valdymo blokas tikrina, ar galima pasiekti reikiamą patalpos temperatūrą. Jei temperatūra yra žemesnė už nustatytą vertę, katilas taip pat įsijungia. Saulės kolektorių sistemų, skirtų geriamojo vandens šildymui ir šildymo palaikymui, plotas yra maždaug vienas kvadratinis metras kiekvienai dešimčiai kvadratinių metrų gyvenamojo ploto.

Mėgaukitės saulės šilumos sistemos taupymo galimybėmis

Viena iš svarbių sričių, kurioje galima sutaupyti, yra geriamojo vandens šildymas. Mūsų geografinėse platumose saulės kolektoriai kartu su karšto vandens kaupikliu yra įdomiausia alternatyva šildymo katilo eksploatavimui, ypač vasaros mėnesiais. Individualiame name saulės energija kompensuoja iki 60 proc. energijos, reikalingos karštam vandeniui ruošti. Jei derinsite geriamojo ir šildymo sistemos vandens šildymą, sutaupysite apie 35 proc. visos reikalingos energijos – kiekvienais metais. Net pavasarį ir rudenį, naudodami saulės energiją šildymo palaikymui, dažnai galite išjungti katilą.

Paveikslėlyje pavaizduota stulpelinė diagrama, kurioje pavaizduotas saulės energijos kompensacijos laipsnis per metus: nuo 24 % sausį/gruodį iki 86 % vasarą.

Toliau pateiktoje lentelėje parodytas taupymo potencialas:

TechnologijaSutaupytos dujosCO₂ sutaupymas per metusSutaupoma energijos išlaidų per metus
Dujų kondensacinis + kombinuotasis kaupiklis su šildymo sistemos palaikymu saulės energija*29 %20 %1030 €

* Pateiktos vertės buvo nustatytos atliekant modeliavimą, darant prielaidą, kad Potsdamo vietovės namų ūkių profiliai yra standartiniai. Vienos šeimos namas su 4 asmenų namų ūkiu (turimas dujinis katilas), 150 kvadratinių metrų gyvenamojo ploto ir 2500 kubinių metrų dujų suvartojimo. Suapvalintos vartojimo išlaidos naudojant standartines vertes (EID). Ekonominiam efektyvumui apskaičiuoti naudotos Federacinės statistikos žinybos energijos kainos. Investicinės išlaidos: „Viessmann“ bendroji kainoraščio kaina ir vidutinės montavimo išlaidos visoje šalyje (gali skirtis individualiai).

Pastaba: mūsų skaičiavimai yra teoriniai pavyzdžiai, pagrįsti įvairiomis prielaidomis ir priklausantys nuo tam tikrų bendrų sąlygų. Mes neprisiimame jokios atsakomybės už jų teisingumą ir pritaikomumą realioms sistemoms. Faktinės išlaidos ir galimi sutaupymai gali skirtis ir kiekvienu konkrečiu atveju turi būti apskaičiuojami atsižvelgiant į atitinkamos vietovės specifiką ir bendras sąlygas.

Išsami informacija apie galimas sutaupytas lėšas pateikiama mūsų brošiūroje „Modernizavimo kompasas“, kurią galima rasti čia PDF formatu:

Prieš įsigydami saulės šilumos sistemą, patikrinkite reikalavimus

Paveikslėlyje pavaizduoti vamzdiniai kolektoriai iš apačios.
„Viessmann“ vamzdiniai kolektoriai

Saulės šilumos sistemos našumas labai priklauso nuo vietos sąlygų. Ypač gerų rezultatų galima pasiekti su 30–40 laipsnių nuolydžio stogais, nukreiptais į pietus. Jei stogo paviršius nukreiptas į rytus ar vakarus, namų savininkai gali tikėtis iki 20 proc. mažesnio našumo, esant panašiam nuolydžiui. Šiek tiek mažiau palankią kryptį galima kompensuoti didesniu kolektoriaus plotu. Be stogo orientacijos ir nuolydžio, taip pat svarbu, kad jis būtų pakankamai didelis ir kuo mažiau užtamsintas. Jei kaimyniniai namai, medžiai ar kalnai ilgą laiką per metus meta šešėlį ant stogo paviršiaus, saulės energijos išeiga sumažės. Sutaupytos energijos išlaidos bus mažesnės ir dėl to nukentės ekonominis efektyvumas.

Jei norite įsigyti saulės šilumos sistemą, kreipkitės patarimo į mūsų kvalifikuotus partnerius. Šie ekspertai patikrins vietos sąlygas ir greitai nustatys, kaip geriausiai įrengti šią technologiją ir integruoti ją į Jūsų šildymo sistemą. Jie taip pat gali pasirūpinti profesionaliu planavimu ir sumontuoti saulės energijos sistemą taip, kad ji patikimai ir ekonomiškai veiktų ilgą laiką.

Saulės šilumos sistemų kokybės požymiai

Norint užtikrinti, kad saulės šilumos sistemos pirkimas atsipirktų, technika turi patikimai veikti ilgą laiką. Svarbus kokybės požymis, į kurį reikia atsižvelgti, yra „Solar Keymark“ sertifikatas. Tai Europos standartais pagrįstas saulės šilumos produktų kokybės ženklas. Juo užtikrinama, kad saulės šilumos sistema veiktų efektyviai, be to, jis yra būtina sąlyga dabartinėms valstybės subsidijų programoms.

„Viessmann“ saulės šilumos sistemos pasižymi aukštu našumo ir ilgaamžiškumo įvertinimu. „Vitosol“ saulės kolektoriai pagaminti iš korozijai ir UV spinduliams atsparių medžiagų. Tai įspūdingai patvirtina kokybės bandymai pagal EN 12975 bandymų standartą. Be to, jie patvirtina ir pastoviai didelę šiluminę galią. Patentuota „ThermProtect“ nuo temperatūros priklausoma išjungimo funkcija taip pat užtikrina patikimą apsaugą nuo perkaitimo. Naujuosiuose „Viessmann“ plokščiuosiuose kolektoriuose, pavyzdžiui, „Vitosol 100-FM“, esantys absorberiai keičia savo savybes (paviršiaus struktūrą), kad galėtų išspinduliuoti daugiau energijos. „Viessmann“ vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai, pavyzdžiui, „Vitosol 200-TM“, nustoja perduoti saulės energiją į saulės energijos terpę, kai viršijama tam tikra kolektoriaus temperatūra. Nauda: saulės šilumos sistemų planavimas yra paprastesnis, o įrengimo sąnaudos mažesnės. Nereikia tokių komponentų kaip pirminiai indai ir stagnaciniai aušintuvai. Taip padidėja saugumas ir sumažėja investicinės išlaidos.

Saulės šilumos sistema komerciniams procesams

Saulės šilumos sistemos yra ypač svarbios komerciniams procesams, kuriems reikia palyginti nedaug šilumos. Šiuo metu visos Vidurio Europos rinkoje esančios kolektorių technologijos (išskyrus koncentruojančias sistemas) gali naudoti saulės šiluminę energiją maždaug iki 80 laipsnių Celsijaus šilumos tiekimui.

Alternatyvūs sprendimai dideliam poreikiui

Kai kuriose pramonės srityse būtina naudoti labai aukštos temperatūros technologinę šilumą. Tai maisto, trąšų ir statybinių medžiagų gamybos pramonė, taip pat farmacijos įmonės ir ligoninės. Esant didesniam šildymo poreikiui, „Viessmann“ siūlo daugybę sprendimų, skirtų šilumai, garui, elektrai ar šalčiui gaminti. Kaip energijos tiekėjai gali būti naudojami iškastiniai energijos šaltiniai, tokie kaip skystasis kuras ir dujos, taip pat atsinaujinantieji energijos šaltiniai, tokie kaip mediena ir biodujos. Didieji šilumos siurbliai geriausiai tinka šilumai gaminti naudojant aplinkos energiją. Norint vienu metu gaminti elektrą ir šilumą, geriausia rinktis dujomis varomus kogeneracinius šilumos ir elektros energijos įrenginius.

Produktų asortimentas

„Viessmann“ siūlo platų plokščiųjų ir vakuuminių vamzdinių kolektorių asortimentą, todėl kiekvienu atveju galima rasti lanksčius ir individualius sprendimus.